دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت یکتا مبدل پارس

حضور در نمایشگاه حاشیه ۲۷ امین کنفرانس مهندسی برق ایران
مرداد ۲۶, ۱۳۹۸
نمایش همه
دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت یکتا مبدل پارس

دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت یکتا مبدل پارس

دکتر ستاری که برای افتتاح و بازدید از چند طرح علمی و فناوری وارد یزد شده بود در بازدید از مرکز فناوری و نوآوری در دانشگاه یزد بر ضرورت حضور و فعالیت بخش خصوصی در حوزه دانش بنیان تأکید کرد و گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه پژوهش موجب محصول محور شدن نتایج کارهای پژوهشی می شود و وزارت علوم این حوزه را به صورت همه جانبه مورد حمایت خود قرار می دهد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری بخش دولتی نمی تواند جوابگوی نیاز جامعه باشد بر نقش دانشگاه در تربیت نیروی انسانی خلاق و کارآفرین تأکید کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: وظیفه بزرگ اعضای هیات علمی دانشگاه این است که با تدریس و افزایش مهارت دانشجویان مشکلات کشور را به نوعی حل کنند و اولویت اصلی در تحصیل دانشجویان نباید برطرف کردن نیازهای کشورهای دیگر باشد زیرا فلسفه اصلی تحصیل و تربیت دانشجویان تولید ارزش افزوده در جامعه است.

وی با اشاره به وجود مراکز شتابدهنده و دانش بنیان در سایر شهرهای ایران بازدید و الگو برداری از این مراکز را مفید دانست و بر اهمیت نقش بخش خصوصی در ایجاد اشتغال و توسعه تأکید کرد.

دکتر ستاری در ادامه سخنان خود با پر اهمیت خواندن نقش آزمایشگاه ها در فرآیند پژوهش و تولید دانش، خواستار استفاده دانشگاه ها از شبکه آزمایشگاه ها شد.

دیدار با شهردار یزد، بازدید از پارک علم و فناوری یزد، مرکز نوآوری دانشگاه یزد و بازدید از شرکتهای مستقر  از جمله شرکت یکتا مبدل پارس از برنامه های معاون رئیس جمهوری در سفر یک روزه به استان یزد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *